اسپلیت تی

اسپلیت تی و اهمیت تجهیزات ساخت

اسپلیت تی یکی از مطمئن ترین اتصالات خطوط لوله به شمار می رود که کاربرد گسترده ای که در خطوط لوله دارد و به همین دلیل تعداد پرشماری از آن را می توان در مجتمع های صنعتی نفتی و گازی مشاهده کرد. کافی است که به تصاویر مجتمع های پالایشگاهی و پتروشیمی به دقت نظر اندازید تا تعداد اتصالات اسپلیت تی پرشمار استفاده شده روی انواع خطوط لوله در اماکن مختلف سایت را مشاهده نمایید. این اتصالات اسپلیت تی در سایزها و ابعاد مختلف، برای کاربردهای مختلف و متنوع روی خطوط لوله نصب می شوند و از آن ها برای پیشبرد فرایندهای جاری برنامه ریزی شده برای مجتمع استفاده می شود. عمده استفاده اتصالات اسپلیت تی در انشعاب گیری از خطوط لوله است. بدیهی است که هر خط لوله در فرایندهای تعریف شده برای آن نیازمند انشعاب و تغییر مسیر از راستای اصلی خود است.

برای مثال در یک واحد مجتمع پتروشیمی ماده خامی که قرار است به چند فرآورده پتروشیمی تبدیل شود باید از خط لوله اصلی خود، روی خطوط لوله دیگر انشعاب و هدایت شود تا در مسیرهای هدایت شده جدید فرایندهای مربوط به فرآوری ماده خام مذکور انجام شود و محصول نهایی به دست آید. در این شرایط بهترین راه حل نصب اتصالی نظیر اسپلیت تی روی خط لوله اصلی و انشعاب گیری از آن محل خواهد بود. از محل انشعاب یافته اسپلیت تی یک خط لوله جدید نصب می شود و فرایندهای فرآوری محصول از آن پس روی آن انجام می شود.

ساخت اسپلیت تی
ساخت اسپلیت تی- جوشکاری قطعات آن روی یکدیگر

از اسپلیت تی برای نصب  برخی تجهیزات کنترلی و ابزار اندازه گیری و موارد متعدد دیگری نیز استفاده می شود و بنابراین با توجه به حجم بالای بهره گیری از اسپلیت تی و نیز حساسیت عملکردی آن، فرایند ساخت باید به دقیق ترین شکل ممکن انجام شود. از این حیث در انتخاب تجهیزات ساخت اتصال اسپلیت تی باید نهایت اهتمام را به خرج داد. تجهیزات فراهم شده برای ساخت این اتصال باید دارای ویژگی های زیر باشند:

  • از آن جا که اسپلیت تی روی خط لوله نصب خواهد شد باید مواد اولیه و متریال های آن از بهترین برندها انتخاب شوند و بیشترین ضمانت کیفیت و دوام از جانب آن ها دریافت شده باشد.
  • از آن جا که بخش اعظم فرایند ساخت اسپلیت تی به جوشکاری مربوط می شود باید تجهیزات جوشکاری مجهز و بدون کاستی، کالیبره شده و با بیشترین دقت ممکن در دسترس سازنده اسپلیت تی قرار بگیرد. اسپلیت تی طبق دستورالعمل های ساخت تدوین شده توسط مهندسین ساخته می شود. تجهیزات باید به گونه ای باشند که بتوانند به مطئن ترین شکل ممکن نیازهای دستورالعمل مذکور را برآورده سازند. برای مثال اگر برای پاس اول جوشکاری اتصالات اسپلیت تی روی همدیگر الکترود خاص و نیز آمپراژ مشخصی از دستگاه جوش تعریف شده باشد، باید مراتب ذکر شده به دقیق ترین شکل ممکن محقق شود. اگر آمپراژ دستگاه جوش دارای تلورانس غیر مجاز یا نوسان باشد نمی تواند به عملکرد صحیح آن اطمینان داشت. بنابراین در این خصوص باید بیشترین دقت و اهنتمام را به خرج داد تا اتصال اسپلیت تی ساخته شده بالاترین ضزیب کیفیت را داشته باشد.
  • معمولاً سازنده اسپلیت تی خود وظیفه نصب اسپلیت تی روی خط لوله را نیز بر عهده خواهد گرفت. نصب کننده اسپلیت تی باید نسبت به الزامات جوشکاری اسپلیت تی روی خط لوله نیز الزامات و حساسیت های لازم را لحاظ کند تا در فرایند دچار مشکل نشود. نصب اسپلیت تی روی لوله فرایندی حساس است و باید به گونه ای انجام شود که اولا، آسیبی متوجه خط لوله نشود، دوما خود اسپلیت تی حین نصب دچار آسیب نشود و در نهایت نیز جوشکاری با الزامات فنی خط سازگار باشد و توان تحمل اتصال در برابر فشارهای وارده از ناحیه خط لوله و سیال را داشته باشد. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر می توانند بر فرایند نصب اثر مثبت بگذارند و همگی آن ها نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

در فرایند ساخت اسپلیت تی تجهیز محیط کار از اصول و شرایطی است که هم کیفیت ساخت را بالاتر خواهد برد و هم زمان لازم برای ساخت اتصال را کاهش خواهد داد. تجهیز کارگاه در درجه اول باید متوجه اختصاص فضای کافی برای ساخت اتصال اسپلیت تی باشد. این فضا باید محل استقرار دستگاه ها و متریال ها را در بر داشته باشد و افزون بر این محل تردد نیروی کار نیز باید به درستی در آن پیش بینی شده باشد. استقرار ابزار و ادوات ایمنی از دیگر نکاتی است که نسبت به آن باید حساسیت ویژه به خرج داد. به دلیل وجود منابع تغذیه گازی و برقی به صورت هم زمان، تدابیر ایمنی لازم برای انجام صحیح و مطمئن کار از الزامات است.

ساخت اسپلیت تی
ساخت اسپلیت تی و تجهیزات نیروی کار

بازرسی تجهیزات از لحاظ عملکرد نیز از دیگر نکاتی است که پیش از ساخت اسپلیت تی باید بدان توجه داشت. ابزار و ادواتی نظیر دستگاه جوش باید مورد بازرسی قرار گیرند. سیستم تنظیم ولتاژ و کابل های جوشکاری و اتصال آن باید تست شوند تا ایرادی متوجه فرایند نگردد. ابزارهای برش و پخ زنی نیز باید مورد بررسی قرار گیرند. تجهیز نیروی کار به ابزارهای کار مناسب از دیگر الزامات است. ابزار کار باید به گونه ای باشد که تمرکز و توجه نیروی کار را به خود جلب نکند. پرسنل سازنده اسپلیت تی باید در حین کار تمام و کمال متمرکز بر فرایند باشند و هر گونه کاستی در تجهیزات یا نقص در عملکرد آن ها که باعث از دست رفتن تمرکز نیروی کار بر فرایند ساخت اسپلیت تی شوند باید به صورت پیشگیرانه مهار شوند. پس از تکمیل فرایند ساخت نیز باید توجه داشت که اغلب این ابزارها و تجهیزات در محل نصب در سایت نیز مورد نیاز خواهند بود و از این رو باید ترتیباتی برای تهیه و فراهم آوری همین دست تجهیزات با کیفیت بالا در محل نصب نیز وجود داشته باشد. ضمن این که تهیه کردن تأسیسات انجام فرایند نصب اسپلیت تی روی خط لوله نیز طبیعتاً پیش شرط مراحل ذکر شده خواهد بود. مجموعه این عوامل در کنار یکدیگر ضامن اجرای عملیات ساخت اسپلیت تی می باشند و تنها به شرط فراهم کردن آن ها می توان انتظار تهیه و تولید یک اسپلیت تی با کیفیت بالا و مورد رضایت مشتری را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.